Sipariş Verilen Bir Ürünü Kargodan Almazsam Ne Olur?

Kargo alınmadığı takdirde gönderene iade edilir. İnternetten alışverişlerde tüketicinin siparişten sonra teslim anına kadar vazgeçme hakkı olduğu gibi teslim alsa bile teslimden itibaren 14 gün zarfında koşulsuz, cezasız ve herhangi bir masrafa katlanmadan iade hakkı vardır.

Sipariş verilen ürünü almazsam ne olur?

Size gönderilen kargoyu teslim almazsanız kargo alıcısına iade olur. Buradan size hiçbir borç çıkmaz, kargo ücreti böyle durumlarda göndericiden tahsil edilir ve gönderi göndericiye teslim edilir.

Kargoyu Subeden almazsak ne olur?

PTT 10 gün, MNG 3 gün bekliyor, almazsanız geri gönderirler.

Teslim Alinmamis urun iptali olur mu?

ÖNGÖRÜLEMEYEN SEBEPLERLE ÜRÜN SÜRESİNDE TESLİM EDİLEMEZ İSE:

Satıcı’nın öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemez ise, durum Alıcı’ya bildirilir. Alıcı, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir.

Internetten aldığım ürün elime ulaşmadı ne yapmalıyım?

Almış olduğunuz fiyatına ve miktarına göre önce, tüketici hakem heyetine, daha sonra ise asliye mahkemesine başvurabilirsiniz. Ürünün elinize belirtilen tarihte ulaşmadığını belirterek paranızı geri alabilirsiniz.

Kargo şubeden alınabilir mi?

Dağıtıma çıkmasını beklemeden,paket kargo şubesindeyken gidip kimlikle alabilirsin Sabahleyin kargo şirketine gidip adını söyleyip ‘Kargom geldi mi acaba?’ diye soruyorsun. O da ‘Geldi efendim.’ derse ve sen de ‘Kargomu alabilir miyim?’ dersen kargonu çıkarıp verirler hemen.

You might be interested:  Sarımsak Soyarken El Yanması Nasıl Geçer?

Kargo geri iade edilirse ne olur?

Tüketici bu ürünleri iade etmek istediğinde şirket kargo ücretini kesip geri ödeme yapıyor. Yönetmelik çok açık: İadede ürün satılırken yapılan tüm masrafları satıcı alıcıya eksiksiz geri öder.

Kargo almaya gitmek serbest mi?

Genelgede yer alan ibarelere göre kargo, su, gazete ve mutfak tüpü dağıtım şirketleri ve çalışanları, ürün ve/veya malzemelerin nakliyesinde ya da lojistiğinde (kargo dahil), yurt içi ve yurt dışı taşımacılık, depolama ve ilgili faaliyetler kapsamında görevli olanlar yasaklardan muaf olacak.

Internetten ürün siparis iptali CEZA VAR MI?

İnternet üzerinden yapılan alışverişlerde, malın size teslim tarihinden itibaren 14 gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkınız bulunmaktadır.

Dolap satıcı siparişi iptal edebilir mi?

Siparişin ödendi durumundayken alıcı tarafından iptal talebi isteği gelebilir. İptal talebi geldiğini bildirimlerinden veya Sipariş Detay sayfandan öğrenebilir, yanıt verebilirsin. Alıcının iptal talebini onayladığın anda ürünün yeniden satışa çıkacaktır.

Aldığım ürün bozuk çıktı ne yapmalıyım?

Alınan mal veya hizmet bozuk, eksik veya kusurlu ise hakkınızı önce satıcı veya üretici firmayla görüşerek arayın. Sonuç değişmiyorsa tüketici derneklerinden yardım alabilirsiniz.

Internetten alışveriş sitelerini nereye şikayet edebilirim?

BTK Tüketici Sitesi. BTK Bilgi ve İhbar Merkezi’ne 120 Numaralı Telefon Kanalıyla Ulaşılabilmektedir.

Internetten verilen siparişler nereye şikayet edilir?

Yaşadığınız problem ile ilgili olarak; https://www.turkiye.gov.tr/tuketici-sikayeti-uygulamasi adresinden detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Gelmeyen kargolar nereye şikayet edilir?

Kargom gelmedi diyorsanız; mevzuat gereği, gerekli maddeler kapsamında vatandaşlar, ilgili kargo firması ile iletişime geçtikten sonra hala sorun yaşıyorsa yaşadığı sorunu belirterek; elinizdeki bilgi ve evraklarla ilgili bakanlık olan Ulaştırma Bakanlığına ya da bölge müdürlüklerine şikâyet edebilirsiniz.