1 Dönüme Ne Kadar Marul Dikilir?

Marul bitkisi bol güneşi sever, azot ve humus bakımından zengin olan topraklarda yetişir. Çoğu zaman, marul bitkileri arasında 20-30 cm ve sıralar arasında 50-60 cm mesafe bırakılır. 1 hektarlık olan bir alanda (10.000 metrekare), yaklaşık 50.000 adet bitki dikebiliriz.

1 dekara ne kadar marul dikilir?

Dönüme 20 bin marul ekiyoruz. 1 hasatta haftalık 11 bin marul topluyoruz. 30-40 kuruş masrafımıza gidiyor. Komisyoncular tanesini 90 kuruş-1 TL arasında alıyor. Bize ortalama bir maruldan 50 kuruş kar kalıyor” diye konuştu.

1 kasa marul kaç adet?

Hal böyle olunca marulun kasası (6 adet) 20 TL’ye kadar çıktı. Perakendede tanesi 5 TL’yi bulan göbek marul gördük.

Marul kaç santim arayla dikilir?

Sıra üzeri 15-25 cm olacak şekilde dikim yapılır. Düze dikilmeleri durumunda yine aynı mesafelerle 120-130 cm genişliğinde şeritler halinde, her şeritte 3-4 bitki sırası bulunacak şekilde dikim yapılır. Fidelerin dikiminde derin dikimden kaçınılmalıdır. Büyüme ucu toprak dışında kalmalıdır.

Kış marulu ne zaman ekilir?

DİKİM: Tohum ekim zamanı Akdeniz sahil kuşağında Ağustos-Aralık ayları, dikim Eylül-Ocak aylarıdır. Hasat Ekimde başlar, periyodik olarak çok soğuk kış ayları hariç Haziran sonuna kadar devam eder. Yayla şartlarında tohum Martta ekilir, Nisan, Mayısta dikilir, hasat Temmuz-Eylül aylarında olur.

You might be interested:  Acı Biber Dudak Yanması Nasıl Geçer?

1 marul kaç kg?

1 demet marul 100 gramdır ve 16 kaloridir. 1 yaprak marul 10 gramdır ve 2 kaloridir. 1 orta porsiyon marul 100 gram eder ve 16 kaloridir. 1 küçük boy porsiyon marul 50 gramdır ve 8 kaloridir.

Marul ekimi ne zaman yapılır?

Marul tohumu ekimi genelde ilkbahar, sonbahar ve yaz ayları yapılır. Marul tohumunda tohumun kalitesi ve ekimi; hasadın verimliliği açısından önemlidir.

Marul fiyatları ne kadar?

Göbek Marul Fiyatları

 • Zenfidan 5 gr Göbek Marul Tohumu. 41,90 TL.
 • Marul (Adet) +1 satıcı 11,64 TL.
 • Kıvırcık Marul (Adet) +3 satıcı 13,90 TL.
 • Yedikule Marul (Adet) +2 satıcı
 • Mini Yedikule Marul (Paket) +3 satıcı
 • Hasmandıra 500 gr Göbek Kaşar. +3 satıcı
 • Aktaral 250 gr Marul Tohumu. 59,75 TL.
 • Aktaral 500 gr Marul Tohumu. 99,75 TL.
 • Marul neden pahalı?

  Fiyatların artmasının sebebi; işçilik maliyetleri, hava şartları, gübre maliyetleri çok fazla arttı. Bundan dolayı da fiyatlar arttı. Şu an verim az. İthal edilen tohumlar da azaldı.” dedi.

  Kivircik marul ne kadar?

  Organik Kıvırcık Marul (adet)

  Kategori : Organik Taze Meyve & Sebzeler, Organik
  Stok Kodu : 746
  Fiyat : 13,89 TL + KDV
  Havale : 13,33 TL (%5,00 havale indirimi)

  Kış Kıvırcığı ne zaman ekilir?

  Marul fidelerinin dikim zamanı ise eylül- ocak aylarında yapılmaktadır. Hasat işlemine ise eylül ayında başlanmaktadır. Çok fazla soğuk kış ayları haricinde haziran sonuna kadar devam etmektedir. Yayla şartları göz önüne alındığı zaman tohum mart ayında ekilir ve nisan-mayıs gibi dikim işlemi yapılır.

  Marul kaç günde bir sulanır?

  Marul tohumu az ve sık sulama yapmak bitki için daha sağlıklı olmaktadır. İklim şartları ve toprak özelliği dikkate alınarak toprağın sürekli olarak nemli tutulmasına özen gösterilmelidir. Sıcak yaz aylarında, her gün marul bitkilerini sulamamız gerekmektedir.

  You might be interested:  Kışlık Salatalık Nasıl Saklanır?

  Marul tekrar verir mi?

  Aynı şekilde dilerseniz kök kısmını düzgün bir şekilde ayırdığınız marulların bu kök kısımlarını da tıpkı bir fide gibi değerlendirerek yeniden çoğaltma işlemi yapabilirsiniz. Fide ya da tohum alırken dikkat etmeniz gereken ise mutlaka güvenilir yerlerden bu tohum ya da fideleri temin etmeniz olmalı.

  Turp ekim zamanı ne zaman?

  Turp tohumu ekimi genelde İlkbahar, Sonbahar ve yaz ayları içindeki aylar tavsiye edilir.Turp tohumunda tohumun kalitesi ve ekimi; hasadın verimliliği açısından önemlidir.Turp tohumu ekim derinliği 0,5-1 cm, sıralar üzeri 5-10 cm cm, sıra üzeri 20-25 cm arasındadır.

  Göbek marul hangi ayda ekilir?

  Yayla şartlarında tohum Martta ekilir, Nisan, Mayısta dikilir, hasat Temmuz-Eylül aylarında olur. Fideler 6-7 yapraklı olunca tarlaya dikilirler. Yaprak salata, yağlı baş salata ve marul çeşitleri nispeten daha küçük olduğundan, kıvırcık baş salatalara göre daha dar aralıkla dikilmelidir.

  Kış aylarında hangi sebzeler ekilir?

  Kışın Hangi Sebzeler Ekilir?

 • Marul.
 • Turp.
 • Soğan.
 • Pazı
 • Bezelye.
 • Brokoli.
 • Sarımsak.