9 Aylık

Yataş bilanço analizi ve yorumu

Ziraat Yatırım Yataş bilanço analizi ve yorumu

Yataş bilanço analizi ve yorumu

8 Kasım 2017 09:30
-A

+A

YATAŞ 2017/3.ÇEYREK BİLANÇO ANALİZİ

Yataş'tan mthiş kâr !

Borsa İstanbul'da bilanço dönemi devam ediyor.Ekim sonu ibi başlayan 2017/9 aylık şirket bilançoları açıklanmaya devam ediyor.

Geçen yıla oranlara birçok şirketin kâr rakamlarında sert yükselişler görülüyor.

2016 Temmuz ayında yaşanılan hain darbe girişimi ile sekteye uğrayan şirket kârları bu sene Hükümet'in aldığı önlemlerle büyüme rakamlarındaki iyileşme ile artış gösterdi.

Geçen seneye göre kâr artışı gösteren sektöerlerin başında ise mobilya sektöü geliyor.Hükümet'in beyaz eşya ve mobilya sektörü için getrdiği vergi indirimi bu sektör şirketlerine yaramış görnüyor.

Uzun yıllardan beri borsada işlem gören mobilya sektörünün öncü şirketlerinde Yataş 2017 yılı 9 aylık bilançosunu açıkladı.

Şirket geçen seneye göre gelen vergi indirimi ve yatırımların getirdiği ivme ile yüksek bir kâr rakamı açıkladı.

Yataş 2017 yılı 9 aylıkta 51.6 milyon TL kâr açıkladı.

Ziraat Yatırım Yataş 2017 yılı 3.çeyrek bilanço analizi

Yataş Yatak ve Yorgan (YATAS, Pozitif): Yataş'ın 3Ç2017'deki net dönem karı 30mn TL ile bir önceki yılın aynı çeyreğindeki 5,5mn TL karın oldukça üzerinde gerçekleşmiştir. Satış gelirleri bir önceki yılın aynı dönemine göre üçüncü çeyrekte %85,7 oranında artan Şirket'in brüt karı da 3Ç2017'de 105,2mn TL seviyesinde gerçekleşerek bir önceki yılın aynı çeyreğine göre %102,9 oranında artış sergilemiştir. 3. çeyrek kar rakamı ile birlikte Şirket'in 2017 yılının ilk 9 ayındaki net dönem karı 51,6mn TL olmuş ve geçen yılın aynı dönemindeki 12,1mn TL'lik kara göre iyi bir görüntü sergilemiştir.

ZİRAAT YATIRIM

BORSAAJANS.COM' UN YASAL UYARISI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.  Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR
LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku