Bedelli

SPK'dan iki şirketin bomba bedellisine onay !

SPK Bülteni bedelli sermaye artırım onayı haberi

SPK'dan iki şirketin bomba bedellisine onay !

4 Ekim 2018 21:12
-A

+A

MERKO'NUN VE FENER'İN BEDELLİSİNE ONAY !

Uzun süredir SPK'da bekleyen bedellilere onay bugün geldi.

Borsa İstanbul'da işlem gören Merko Gıda geçtiğimiz aylarda bedelli sermaye artıırmı için SPK'ya başvuruda bulunmuştu.

Merko Gıda SPK başvurusunda 27.150.000 TL olan sermayesini 27.150.000 TL bedelli artırarak 54.300.000 TL'ye çıkarmak istiyordu.

SPK'nın bugün yani 4 Ekim 2018 bülteninde Merko Gıda'nın bedelli sermaye artırımına onay çıktı.

Ayrıca bugün yayımlanna SPK Bülteninde ligde kötü günler geçiren Fenerbahçe'nin de bedelli sermaye artırımına onay verildi.

Fenerbahçe mevcut sermayesi olan 28.280.000 TL'den 70.700.000 TL artırarak 98.980.000 TL'ye yükseltilmesini istemişti.

Bugün yayımlanan SPK Bülteninde yer alan bilgiye göre;

 a) Merko Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin (Şirket) 100.000.000 TL tutarındaki kayıtlı sermaye tavanı içerisinde 27.150.000 TL olan çıkarılmış sermayesinin, mevcut ortakların yeni pay alma hakları kısıtlanmaksızın tamamı nakden karşılanmak üzere 54.300.000 TL’ye artırılması nedeniyle ihraç ve halka arz edilecek 27.150.000 TL nominal değerli paylara ilişkin izahnamenin ve tasarruf sahiplerine satış duyurusunun Kurulumuzca onaylanması talebinin olumlu karşılanmasına,  

b) Kurulumuzca onaylı izahname ile tasarruf sahiplerine satış duyurusunun; Merko Holding A.Ş., Galip ÖZTÜRK, Duncan John BLAKE, Aetna SA, GEM Global Yield Fund LLC SCS, Petros Nomikos, Dimitris Nomikos, Marios Minas Nomikis ve Metro Yatırım Menkul Değerler A.Ş.nin mevcut durumda sahip oldukları ve nakit sermaye artırımı çerçevesinde elde edecekleri payları izahnamenin KAP’ta ilanından itibaren 1 yıl boyunca borsada satışa konu etmeyeceklerine, söz konusu kişilerin borsa dışında Şirket paylarını devretmeleri halinde devir alan kişilerin de aynı sınırlamaya tabi olacaklarına ilişkin taahhütleri Kurulumuza iletmelerinden sonra Şirket’e verilmesine karar verilmiştir.
 

 
Kaynak ve detaylar : SPK

BORSAAJANS.COM' UN YASAL UYARISI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.  Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir
Facebook'ta paylaş butonu
Print
  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR
LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku