Hisse Yorum

OZKGY-Özak GYO hisse yorumu bilanço beklentisi

Yatırım Finansman Özak GYO hisse raporu

OZKGY-Özak GYO hisse yorumu bilanço beklentisi

12 Ekim 2020 12:43
-A

+A

ÖZAK GYO ŞİRKET RAPORU

Türkiye'nin önde gelen Gayrimenkul şirketlerinden olan Özak GYO, diğer gyarimenkul şirketleri gibi  iyi bir çeyrek geçirdi diyebiliriz.

Konut yap-sat ağırlı çalışan şirketler için büyük öneme sahip olan konut kredi fazilari geçtiğimiz çeyrek 0,64 gibi tarihi düşük bir seviyeye kadar düşürülürmüştü.

Fazilerdeki bu düşüş ile konutlra yoğun bir talep geldi.Birçok inşaat firmasında ve şirketlerinde satış patlması meydana geldi.

İstanbul'da birçok markalı konut projesi yapan Özak GYO , son projelerinde de satışlarına ve ön talep toplamaya devam ediyor.

Yatırım Finansman tarafından 3.çeyrek bilançoları öncesi Özak GYO şirket raporu hazırlandı.

İşte raporda öne çıkan bazı bölümler:

Göktürk Projesi’ndeki yoğun taleple artan nakit akışı

Şirket 29 Eylül’de Göktürk Projesi (Hedef NAD’mizin %18’i) lansmanını gerçekleştirdi. Göktürk Projesi ön satışlarıyla (ilk fazın yaklaşık %50’si) 3Ç20’de 150mnTL nakit akışı sağlanması ve böylelikle net borcun düşmesini bekliyoruz. Pandemi sebebiyle yeşil alanlara olan talebin artması ve yeni havalimanı metro hattının da faaliyete başlamasının satışları desteklemesini bekliyoruz.

İkinci dalga endişeleri Ela Otel gelirlerinde risk oluşturuyor

Salgında ikinci dalga endişeleri ve seyahat kısıtlamalarına bağlı olarak Ela Otel gelirlerinin 2020’de önceki yıllara kıyasla zayıf kalmasını bekliyoruz. İç talebin karlılığı desteklemesine rağmen, yabancı turist sayısındaki düşüşle Otel gelirlerinin yıllık %54 daralmayla 85mnTL olarak gerçekleşmesini bekliyoruz. 2021’de turizmde beklenen iyileşmeyle, Ela Otel gelirlerinin 254mnTL’ye yükselmesini bekliyoruz.

Büyükyalı Projesi’nde artan teslimlerle 3Ç20’de güçlü sonuçlar

2Ç20’de 45mnTL net kar açıklayan Özak GYO’nun 3Ç20’de 87mnTL net kar açıklamasını bekliyoruz. Temel olarak Büyükyalı Projesi’ne olan yoğun talep ve artan teslimler sayesinde satışların 354mnTL’ye ulaşmasını bekliyoruz. Aynı zamanda, Göktürk Projesi’ndeki satışlar sayesinde 150mnTL’lik bir nakit akışıyla 3Ç20’de net borçun 204mnTL’den 138mnTL’ye gerilemesini öngörüyoruz.

Kaynak:YATIRIM FİNANSMAN

Link: https://www.paraanaliz.com/2020/borsa-sirketleri-ve-haberleri/yatirim-finansmandan-ozak-gyo-icin-3-ceyrek-tahmini-ve-hedef-fiyat-revizyonu-52158/

BORSAAJANS.COM' UN YASAL UYARISI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.  Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Facebook'ta paylaş butonu
Print
  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR
LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku