Sıcak Haber
 Borsa 2020-9 aylık şirket bilanço tarihleri

Borsa 2020-9 aylık şirket bilanço tarihleri

9 aylık-3.çeyrek bilançolarda hisse bazlı kur etkisi
Önümüzdeki günlerde öne çıkabilecek hisseler
Borsa 2020-9 aylık şirket bilanço tarihleri
Ekim ayında temettü verecek şirketler

Şirket Haberleri

KATMR-Katmerciler bedelli parası nasıl kullanılacak ?

KATMR-Katmerciler'den bedelli parası nasıl kullanılacağına dair açıklama geldi.

KATMR-Katmerciler bedelli parası nasıl kullanılacak ?

7 Ekim 2020 15:11
-A

+A

KATMERCİLER ŞİRKET AÇIKLAMASI

Katmerciler Araç Üstü Ekipman, bugün yaptığı açıklama ile bedelli sermaye artırımından gelecek paraları nerelere kullanacağına dair kamuoyunu bilgilendirdi.

Katmerciler Araç Üstü Ekipman yaptığı açıklama ile % 190 oranında bedelli sermaye artırımında bulunacağını belirtmişti.

Şirket yapacağı bu bedelli ile kasasına 142.5 milyon TL nakit girişi sağlayacak.

Bu nakit girişinin ise aşağıdaki gibi kullanılacağı belirtildi.

Şirketin vadesi gelen finansal borçlarının ve işletme sermayesi ihtiyacının fonlanmasında şirketin hâkim ortaklarından sağlanan fonlardan 37.553.668,93 TL'si sermaye artırım işleminde mahsuben kullanılacaktır.

Sermaye artırımından elde edilecek kalan 104.246.331,07 TL'lik kaynak ise 25.000.000 TL'lik kısmının şirketin savunma sanayi alanında üstlendiği 26.07.2019 tarihli alınan 20.770.000 ABD Dolarlık yurtdışı kaynaklı HIZIR projesi için mevcut durum itibarıyla 44.000.000 TL harcama yapılmış olup, 15 araç tamamlanıp sevk edilmiştir. Söz konusu proje için ilgili fonun 19.000.000 TL'lik kısmı kullanılacaktır. Kalan 6.000.000 TL'nin ise KAP'ta duyurulan O-İKA 2 projesi ve ihale süreçleri devam etmekte olan projelerin finansmanında kullanılması planlanmaktadır. 24.246.331,07 TL'lik kısmının İşletme sermayesi ihtiyacı kapsamında şirketin personel giderleri, genel yönetim giderleri, pazarlama ve Ar-Ge giderleri ile birlikte tedarikçi ödemelerinde kullanılması planlanmaktadır.  55.000.000 TL'lik kısmının ise finansal borç ve faiz geri ödemelerinde kullanılması planlanmaktadır.

Kaynak: ZİRAAT YATIRIM

BORSAAJANS.COM' UN YASAL UYARISI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.  Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

MANŞETLER

  • DESA-Desa Deri sektörde AR-GE lideri oldu
  • MARTI-Martı Otel ortak hisse alım haberi
  • MACD sinyali Al ve Sat veren hisseler
  • Borsa ABD seçimlerine kadar yükselir mi ?
  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR
LİNKLER

ARŞİV

Ziyaretçi defteri

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku