Şirket Haberleri

Hisse fiyatlarını etkileyen haberler-04.10.2019

Günün önemli şirket haberleri-4 Ekim 2019

Hisse fiyatlarını etkileyen haberler-04.10.2019

4 Ekim 2019 09:25
-A

+A

GÜNLÜK ŞİRKET HABERLERİ

Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin şirketlerine dair gelişmeleri kamuoyu ile paylaşma zorunluluğu var.Bu zorunluluk kapsamında şirketlerden her gün çeşitli haberler geliyor.

Gelen bu haberler şirket hisselerini doğrudan etkiliyor.

A1 Capital'in günlük bülteninde yer alan şirketler haberlerine göz atalım.

BEYAZ-Şirket yılın 9 ayında gerçekleştirdiği araç satışlarına ilişkin açıklama yaptı. Peugeot, Open ve Citroen Türkiye markaları ile sene başında koymuş olduğu adetsel ve karlılık hedeflerine, daralan Pazar koşullarına rağmen emin adımlarla ilerlediğini belirtti.

BOYP-Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında 04/10/2019 tarihinden (seans başından) itibaren 18/10/2019 tarihine (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir.

DITAS-Yönetim Kurulu Murahhas Üyeliği ve Genel Müdürlük görevlerine Osman Zeki Sever getirilmiştir. Osman Zeki Sever görevlerine 14 Ekim 2019 tarihi itibarıyla başlayacaktır.

HUBVC-Şirket 10.09.2019 tarihinde yapmış olduğu Tahsisli Sermaye Artırım süreci iptal edilerek Bedelli Sermaye Artırımı süreci başlatılmasına karar verildiğini açıkladı.
NETAŞ-Mali İşlerden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi (CFO) Mehmet İlker Çalışkan İcra Kurulu Başkan Yardımcılığı Pozisyonuna yükselmiştir. Uluslararası Pazarlar İş Birimi Genel Müdürü olarak görev yapan Serdar Uçar görevinden ayrılmıştır. 1 Ekim 2019 tarihi itibarıyla Uluslararası Pazarlar İş Birimi Genel Müdürlüğü’ne İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet İlker Çalışkan vekalet edecektir.

OZKGY-Şirketin ortağı olduğu  Özak-Yenigün-Ziylan Adi  Ortaklığı tarafından “İstanbul Zeytinburnu Kazlıçeşme Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi” kapsamında geliştirilen Büyükyalı projesinde yer alan bağımsız bölümlerin teslimine Eylül 2019 itibariyle başlandığı açıklandı.

RALYH-Şirketin Bağlı Ortaklıklarından Hera Teknik Yapı A.Ş., T.C.Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından 03.10.2019 tarihinde düzenlenen  ‘İstanbul İli Silivri İlçesi Alipaşa Mahalle 1. Etap 598  Adet Konut ve 1 Adet Cami İnşaatıları ile  Altyapı ve Çevre Düzenlenmesi İşi”  ihalesine katılmıştır.96.363.363,00 TL teklif sunarak katılımcılar arasında 9. en düşük teklifi verdiği ve teklifler değerlendirme aşamasında olduğu açıklanmıştır.


TMSN-MSB Tersaneler Genel Müdürlüğü ve TÜMOSAN Motor ve Traktör A.Ş., yüzer unsurların ana tahrik sistemlerine ait ihtiyaç duyulan bir tip Dizel Motorun yerlileştirme faaliyetlerini gerçekleştirmek üzere 2 Ekim 2019 tarihinde Stratejik İşbirliği Anlaşması imzalama niyetlerini karşılıklı olarak beyan etmişlerdir.TÜMOSAN Motor ve Traktör A.Ş., söz konusu iyi niyet beyanlarını II. Uluslararası Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi’nin açılışında Milli Savunma Bakanı Sn. Hulusi Akar’ın elinden aldığı açıklandı.

TTKOM:Şirket yatırımlarının finansmanı amacıyla, Finnvera (Finlandiya resmi destekli ihracat finansman kuruluşu) sigortası kapsamında BNP Paribas ile 140 milyon Euro tutarında uzun vadeli bir kredi anlaşması imzalandığını duyurdu.

TUPRS:03.10.2019 tarihi itibariyle Şirketin Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notu 9.50 (%95.03) olarak güncellenmiştir.

A1 CAPİTAL

BORSAAJANS.COM' UN YASAL UYARISI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.  Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir
Facebook'ta paylaş butonu
Print
  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR
LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku