Şirket Haberleri

Hisse fiyatlarını etkileyecek BOMBA şirket haberleri

4 Nisan 2018 Günlük şirket haberleri

Hisse fiyatlarını etkileyecek BOMBA şirket haberleri

4 Nisan 2018 08:34
-A

+A

4 NİSAN ŞİRKET HABERLERİ

Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin günlük olarak şirketlerine dair gelişmelerden yatırımcıları haberdar etme yükümlülüğü var.

Bu yükümlülük çerçevesinde , şirketlerin aldığı her tğrlü kararı kamuoyu ile paylaşıyorlar.

Yatırımcılar açısından büyük önem taşıyan bu haberlerin her gün takip edilmesinde fayda vardır.

Aracı kurum raporlarında yer alan 4 Nisan gündemine dair önemli şirket haberlerine göz atalım:

ICBC Yatırım günlük şirket haberleri

BOSSA 2018 yılı cirosunun bir önceki yıla göre %40 civarında artırılacağı öngörülmektedir. 30 milyon metre olan yıllık üretim kapasitesinin 50 milyon metreye çıkarılması için gerekli  yatırımlara başlanmış olup, yatırımların  2018 yıl sonu tamamlanması hedeflenmektedir.

TCELL bu yıl 9. kez düzenleyeceği Teknoloji Zirvesi'nde  ziyaretçilerini ve iş ortaklarını  dünyaca ünlü fik ir önderleri ile    bir araya getirecek.

TEKTU Rüçhan Hakkı Kullanımı Oranı (%) 105,73  Rüçhan Hakkı Kullandırma fiyatı 0 ,89

ALCTL Superonline İletişim Hizmetleri A.Ş. arasında telekomünikasyon altyapı ekipmanları  satışına ilişkin imzalanan sözleşmenin tutarı 22,1 Milyon Euro olup,  söz konusu proje 2012  yılından bu yana süregelen altyapı yatırımlarının devamı olarak, mevcu t sözleşmenin 24 ay  süre için uzatılmasıdır.

ECZYT  Pay satış işlemi sonucunda; yasal kayıtlarımıza göre oluşacak kar 8.263.205 TL olarak  hesaplanmış  İlgili Şirketler [ECBYO, MTY]

HALKB Genel Kurul Tarihi  27.04.2018  Nakit Kar Payı  - Brüt(TL) 0,2980  30 .04.2018 TV %3.2

ASELSAN ile HAVELSAN arasında oluşturulan İş Ortaklığı ile Savunma Sanayii Müsteşarlığı  arasında  Barbaros  Sınıfı  Fırkateyn  Yarı  Ömür  Modernizasyon  Projesi  ile  ilgili  olarak  03.04.2018 tarihinde, ASELSAN payı toplam bedeli  175.783.000  Euro ve  457.491.000  TL tutarında bir sözleşme imzalanmıştır.

MERKO  Yeni tesislerin alınması için ön mutabakat anlaşması imzalanması

AYEN.E payları 04/04/2018 tarihinden (seans başından) itibaren 18/04/2018 tarihine (seans  sonun a) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir.

ALGYO Fethiye Hillside Beach Tatil Köyü' nün 2015 ve 2016 Yıllarına İlişkin Değerleme  Raporları yayınlandı.

Denizbankı isteyen Dubaili banka Türkiye’de temsilcilik açtı (Windowist Tower’da hizmete  girdi

Kaynak:ICBC YATIRIM

BORSAAJANS.COM' UN YASAL UYARISI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.  Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir
Facebook'ta paylaş butonu
Print
  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR
LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku