Şirket Haberleri

Günün öne çıkan şirket haberleri-06.02.2019

Günün öne çıkan şirket haberleri-06.02.2019 Çarşamba

Günün öne çıkan şirket haberleri-06.02.2019

6 Şubat 2019 10:21
-A

+A

GÜNLÜK ŞİRKET HABERLERİ

Borsada yatay seyir sürüyor.

87 bin seviyelerinden başlayan yükseliş trendi içinde hareketine devam eden borsa güne yatay başladı.

BİST 100 şu an % 0,38 artışla 102 bin 837 seviyelerinden işlem görüyor.

Günün öne çıkan şirket haberleri ve tavsiyeler

Migros (MGROS, Nötr): Şirketin 1 adet Migros mağazası Ocak ayı içerisinde hizmete açılmıştır. 31 Ocak 2019 itibariyle Şirketiin mağaza sayısı, yurtiçinde 2.040 ve yurtdışında ise iştirakleri vasıtasıyla 44 olmak üzere toplam 2.084'tür. (2018 sonu: yurtiçi 2.059, toplam 2.103 mağaza)

Turkcell (TCELL, Öneri "AL", Nötr): Şirketin bağlı ortaklığı Superonline İletişim Hizmetleri A.Ş. tarafından, bir Varlık Kiralama Şirketi aracılığıyla 500mn TL'ye kadar, Türk Lirası cinsinden, 12 aya kadar vadelerle, yurt içinde, bir veya birden fazla seferde, halka arz edilmeksizin tahsisli ve/veya nitelikli yatırımcılara satılmak üzere yönetim sözleşmesine dayalı kira sertifikaları ihraç edilmesine karar vermiştir.

Teknoloji: Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "TÜBİTAK eliyle Tech-InvesTR Girişim Sermayesi Destekleme Programı'nı hayata geçirdik. İlk aşamada TÜBİTAK tarafından desteklenmesi planlanan fonlar seçildi, Hazine ve Maliye Bakanlığına bildirildi. Hazine ve Maliye Bakanlığımız bu fonların başvurularını 15 Şubat'a kadar alacak ve yapacağı değerlendirmelere göre bu fonlara katılım tutarlarını belirleyecek. Tech-InvesTR kapsamında yaklaşık 1,8 milyar liralık bir fon kurulmasını ve girişimcilerin desteklenmesini planlıyoruz." dedi. Kaynak: Dünya

Verusa Holding (VERUS): Verusa Holding'in %100 oranında bağlı ortaklığı Standard Boksit işletmeleri A.Ş. tarafından son aylarda yapılan yeni yatırımlarla birlikte, şirketin sahip olduğu boksit (alüminyum ana cevheri) maden sahası 6 farklı bölgede olmak üzere toplam 11 adete yükselmiştir.

MKK Başvurusu (DESPC, TRCAS): KAP'ta yapılan duyuruya göre, Kurul kaydında olan ancak Borsada işlem görmeyen statüde 4mn TL nominal tutarlı Despec Bilgisayar Pazarlama ve Ticaret A.Ş ve 15bin TL nominal tutarlı Turcas Petrol A.Ş pay senetlerinin Borsada satışa konu edilebilmesi amacıyla Merkezi Kayıt Kuruluşu'na başvuruldu.

Volatilite Bazlı Tedbirler: Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında, ATLAS.E ve DENGE.E payları 06/02/2019 tarihinden (seans başından) itibaren 20/02/2019 tarihine (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir.
 
Not:
VBTS kapsamında getirilen tedbirler; A, B, C, D grup değişimi, pazar değişimi ve diğer nedenlerle uygulanacak olan açığa satış ve kredili işlem yasaklarından ve brüt takas uygulamasından ayrı olarak değerlendirilmelidir. Piyasa yapıcılı sürekli işlem yöntemiyle işlem gören paylarda, tedbir nedeniyle tek fiyat işlem yöntemi uygulandığı süre boyunca piyasa yapıcılık faaliyeti yapılmaz.

Kaynak: ZİRAAT YATIRIM

BORSAAJANS.COM' UN YASAL UYARISI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.  Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Facebook'ta paylaş butonu
Print
  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR
LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku