Şirket Haberleri

Günün bomba şirket haberleri analizi

Günün önemli şirket haberleri

Günün bomba şirket haberleri analizi

20 Temmuz 2017 15:18
-A

+A

ŞİRKET HABERLERİ ANALİZİ

Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin haber akışları sürüyor.

20 Temmuz gündemine dair önemli şirket haberleri ve şirket haberlerine yapılan tavsiyeler:

Emlak Konut GYO (EKGYO, Öneri "Al", Nötr): Şirket projelerinden Evvel İstanbul'da Arsa Satışı Karşılığı Şirket Payı Toplam Geliri 188,8mn TL'den 208mn TL' ye yükselmiştir.

Halkbank (HALKB, Öneri "AL", Nötr): Banka yurtdışında 2,5 milyar USD veya muadili tutara kadar azami 12 yıl vade ile sınırlı tahvil ve benzeri borçlanma aracı ihracı ile 1,5 milyar USD veya muadili tutara ve 10 yıl vadeye kadar İpotek/Varlık Teminatlı Menkul Kıymet (İTMK) ihracı için genel müdürlüğün yetkilendirildiğini bildirdi.

Zorlu Enerji (ZOREN, Sınırlı Pozitif): Şirket Filistin'de güneş enerji santrallerinin kurulması ve işletilmesi için Jerusalem District Electricity Company ("JDECO") ile iyi niyet anlaşması imzalamıştır. JDECO, Filistin'de elektrik enerjisinin dağıtım faaliyetini yürütmekte olup, JDECO tarafından elektrik sağlanan bölgedeki elektrik tüketimi Filistin'in toplam elektrik tüketiminin yaklaşık %25'ini oluşturmaktadır.

İnşaat: Türkiye Hazır Beton Birliği'nin (THBB), her ay düzenli olarak hazırladığı ve sektördeki faaliyet, güven ve beklentiyi ölçümlediği Hazır Beton Endeksi'nin 2017 yılı haziran ayı raporunu açıkladı. Raporda, son üç aydır 100 değerinin üzerinde bulunan Faaliyet Endeksi'nin, mevsimselliğe rağmen haziran ayında da eşik değerin üzerinde kalması dikkati çekti. Avrupa Hazır Beton Birliği (ERMCO) ve THBB Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Işık, sonuçlara ilişkin değerlendirmesinde, Güven Endeksi'nin halen 100 değerine ulaşmamış olması, hazır betondaki hareketliliğin halen istenilen seviyede olmadığını ortaya koydu. Beklenti Endeksi değerleri geçtiğimiz aya kıyasla yüzde 0,3'lük bir artış gösterdi. Beklenti Endeksi'ndeki bu artış inşaat sektöründe hareketliliğin yılın ikinci yarısında artacağına olan sektörün inancını gösterdi." görüşlerini kaydetti. (Kaynak: BloombergHT)

Alternatifbank: Banka 12 ülkeden 17 bankanın katılımıyla, 225mn USD tutarında bir ve iki yıl vadeli iki farklı döviz cinsinden sendikasyon kredisi sağladı. Bankadan yapılan yazılı açıklamada, 123mn USD ve 89mn EUR olmak üzere iki farklı döviz cinsinden sağlanan kredinin fiyatı, dolar dilimi için Libor + %1,85, euro dilimi için Euribor + %1,75 ve 2 yıl vadeli dilim için ise Libor + %2,50 olarak gerçekleşti. Kredi dış ticaretin finansmanı için kullanılacak.

Menderes Tekstil (MNDRS): 5746 sayılı Kanun kapsamında Tasarım Merkezi Belgesi almak üzere, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'na yapmış olduğu başvuruya ilişkin Değerlendirme ve Denetim Komisyonu tarafından yapılan değerlendirmede, Şirkete Tasarım Merkezi Belgesi verilmesine ve bu kanun kapsamında sağlanan teşvik ve muafiyetlerden 13/07/2017 tarihinden itibaren yararlanmasına karar verilmiştir.

ZİRAAT YATIRIM

Bültenin devamı:https://www.ziraatyatirim.com.tr/TRK/sabah-stratejisi

BORSAAJANS.COM' UN YASAL UYARISI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Facebook'ta paylaş butonu
Print
  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR
LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku