Şirket Haberleri

Günün bomba şirket haberleri-20.03.2018

Günün önemli şirket haberleri ve tavsiye listesi

Günün bomba şirket haberleri-20.03.2018

20 Mart 2018 11:11
-A

+A

GÜNLÜK ŞİRKET HABERLERİ

Borsa İstanbul'da yatay seans !

Dün borsaya gelen satışlar sonrası bugün açılış pozitif olsada ilerleyen dakikalarda gelen satışlarla getirileri geri veren BİST 100 şu an 115 bin 402 puandan işlem görüyor.

Borsada işlem gören şirketlerden haber akışları ise devam ediyor.

Yoğun bir haber akışının olmadığı bugün de öne çıkan şirket haberlerine göz atalım.

Ziraat Yatırım tarafından hazırlanan günlük şirekt haberleri ve tavsiye listesi

Eczacıbaşı İlaç (ECILC, Sınırlı Pozitif): Şirketin Yönetim Kurulu 2017 yılı karından hisse başına brüt 0,20 TL (net 0,17 TL) nakit temettü ödeme kararını Genel Kurul onayına sunmaya karar vermiştir. Dünkü kapanış değerine göre bu rakam %4,9 temettü verimine denk gelmektedir.

Eczacıbaşı Yatırım (ECZYT, Pozitif): Şirketin Yönetim Kurulu 2017 yılı karından hisse başına brüt 0,75 TL (net 0,6375 TL) nakit temettü ödeme kararını Genel Kurul onayına sunmaya karar vermiştir. Dünkü kapanış değerine göre bu rakam %7,5 temettü verimine denk gelmektedir.

Global Yatırım Holding (GLYHO, Sınırlı Pozitif): Şirket'in dolaylı bağlı ortaklığı Global Ports Holding Plc ("GPH"), Zadar Gazenica Liman İhalesine katıldığını ("İhale") ve İhale Makamı olan Zadar Liman Başkanlığı'nın ("İhale Makamı") GPH'yi Zadar Gazenica Limanı'nın 20 yıl süreyle işletilmesine yönelik olarak imtiyaz sözleşmesi görüşmelerine davet ettiğini Şirket'e bildirmiştir. İhalenin kapsamı kruvaziyer liman ve terminal  hizmetleri, uluslararası feribot terminali, Ro-Ro hizmetleri, araç ve yolcu hizmetlerinden oluşmaktadır. Zadar, Adriyatik Denizi'nde yer alan Hırvatistan'da tarihi bir kent olup Zadar kruvaziyer limanı azami 13 metre derinlik ve toplam 1170 metre rıhtım uzunluğu ile büyük kruvaziyer gemilerinin dahi yanaşabileceği altyapıda bir limandır. Limanda ayrıca 2400 metrekarelik kiralanabilir ticari alan da mevcuttur. İmtiyaz sözleşmesinin imzalanması her iki tarafın da sözleşme hükümleri üzerinde mutabık kalmasına bağlı olup konuyla ilgili gelişmeler kamuoyu ile paylaşılmaya devam edilecektir. 

İş GYO (ISGYO, Öneri "AL", Nötr): 14.03.2018 tarihli özel durum açıklaması ile kamuya duyurulan kiralama işlemine (Ankara İş Kulesi kiralama işlemi) konu kira bedeli, mevcut ekonomik konjonktür, piyasa koşulları ve büyük bir alanın tek bir kiracıya topluca kiralanması hususu dikkate alınarak belirlendiği duyurulmuştur. Söz konusu kiralama işlemi sonrasında, Ankara İş Kulesi'nin aylık kira bedeli 442.894 TL+KDV'ye ulaşmakta olup, binanın toplam aylık kira ekspertiz değeri 455.000 TL+KDV'dir. Kira bedeli ile ekspertiz kira değeri arasındaki fark ise 12.106 TL'dir. Söz konusu kiralama işlemi hakkında ilk olağan genel kurul toplantısında bilgi verilecektir.


Türk Telekom (TTKOM, Öneri "AL", Nötr): Lazard Asset Management LLC 9,7mn adet TTKOM hissesini 6,50 TL'den aldığını ve şirket sermayesindeki payını %4,98'den %5,26'ya artırdığını açıkladı.

Anti Damping: Aksa Akrilik Kimya Sanayi (AKSA, Sınırlı Pozitif) tarafından yapılan başvuruya istinaden Çin Halk Cumhuriyeti menşeli 5501.30.00.00.00 gümrük tarife istatistik pozisyonu altında sınıflandırılan "akrilik veya modakrilik olanlar" ithalatına ilişkin olarak sübvansiyon soruşturması açılmasına karar verildiği Resmi Gazete'de yayımlanmıştır.

Bankacılık: Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Risk Merkezi, şubat ayı çek raporunu yayımladı. Rapora göre, bu yılın ilk iki ayında karşılıksız işlemi yapılan çeklerin bankalara ibraz edilen çeklere oranı, tutar olarak 0,6 puan azalarak %2,1, adet olarak ise 0,8 puan azalarak %1,9 oldu.

Kaynak: ZİRAAT YATIRIM

BORSAAJANS.COM' UN YASAL UYARISI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.  Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilirFacebook'ta paylaş butonu
Print
  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR
LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku