Hisse Yorum

GOODY-Goodyear hisse yorumu ve beklentisi

Goodyear hisse beklentileri ve yorumları

GOODY-Goodyear hisse yorumu ve beklentisi

31 Mart 2018 09:24
-A

+A

GOODYEAR HİSSE ANALİZİ YORUMU

Borsa İstanbul'un önemli iki lastik üreticisinden biri olan ve dünya çapında bilinriliği olan Goodyear uzun süredir Borsa İstanbul'da işlem görüyor.

Önceki yıllarda bedelsiz sermaye artırımı ile gündeme gelen ve sert yükselişler yaşayan Goodyear (GOODY) uuzun zamandır yatay ve düşüş yönünde hareketler sergiliyor.

Goodyear bilanço analizi

Goodyear 2017 yılı 12 aylık bilançosunda bir önceki yıla göre kârlılığını artırdı.

2017 yılında 102,2 milyon net kâr elde ederken 2016 yılında bu rakam 62,4 milyon seviyesinde idi.


Ciro 1.832.230.842 TL
Brüt Kâr 267.526.881 TL
Faaliyet Kârı 154.701.435 TL
Net Kâr 102.275.936 TL

Goodyear (GOODY) fiyat analizi
 

  • 20 Günlük Ortalama:3,97
  • 52 Günlük Ortalama:4,02
  • Haftalık En Düşük:3,88
  • Haftalık En Yüksek:4,01
  • Aylık En Düşük:3,88
  • Aylık En Yüksek:4,21
  • Yıllık En Düşük:3,61
  • Yıllık En Yüksek:5,28
Goodyear Uzman Yorumu

Borsagündem.com'da yer alan haberde Goodyear yatırımcılarından gelen soruşaa uzmanların verdiği cevap yer aldı.

İşte Goodyear için yapılan uzman yorumu

Good Year teknik olarak uzun vadede yükselen kanal içinde hareket ediyor. İçinde yer aldığı trendin direnç seviyelerini zaman zaman aşmakla birlikte sonrasında gelen satışlarla destek bölgesine kaymasına yol açıyor.

Son olarak Eylül 2017’de 5,28 TL’ye kadar yükselen hisse, benzer hareketi tekrar sergiledi ve şimdilerde 3,90 TL’nin üzerinde tutunmaya çalışıyor. Şirketin son açıkladığı 2017 yıl sonu bilançosuna göre gelir ve kârlılığındaki artış hisseyi olumlu yönde desteklemesi beklenmeli.

Bununla birlikte yıl sonu bilançosunun açıklandığı şubat ayından sonra da hissedeki düşüşün devam ettiği gözlenmekte. Öte yandan şirketin Ticari Lastikler Direktörü Şaban Güngör yaptığı değerlendirmede yeni müşteriler ve filo elde etmeye yönelik çalışmalara odaklandıkları ve bu çerçevede bayilere ağırlık verdiklerini dile getirdi.

2018 faaliyet döneminde de daha fazla müşteriye ulaşmayı hedeflediklerini ve bu çerçevede Filo Yönetim Çözümleri sistemini hayata geçirdiklerini ifade ediyor. Firmanın farklı alternatiflerle gelir ve kârlılığını artırmaya çalıştığı anlaşılıyor. Kârdaki ivmenin devam etmesi hissenin mevcut seviyelerde tutunmasına imkan vereceği gibi prim yapma olasılığını da yükseltecektir.

Kaynak Link:http://www.borsagundem.com/foto-haber/sodas-sodyum-sanayi-ve-good-year-sorusu/1291770/2


BORSAAJANS.COM' UN YASAL UYARISI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.  Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir

 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR
LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku