Borsa Gündem

Ekim ayı borsa beklentileri hisse önerileri

Ekim ayında borsa ne olur, beklentiler ve yorumlar neler ?

Ekim ayı borsa beklentileri hisse önerileri

2 Ekim 2018 21:03
-A

+A

EKİM AYI BORSA VE HİSSE BEKLENTİSİ

2018 yılına iyi bir başlangıç yaparak 121 bin tarihi zirvesini gören BİST 100 , Mart ayı ile başlayan geri çekilmeyle Ağustos ayında dip seviyeleri gördü.

Ağust ayındaki döviz dalgalanmasında 84 bin 600 seviyesini gören Borsa İstanbul , Eylül ayı ile toparlanmaya başladı.

Eylül ayında en düşük 92.206  seviyesini gören endeks en yüksek ise  100.637 seviyesini gördü.

Eylül ayını % 7,8 oranında yükselişle 99.956’dan kapatan borsa Ekim ayına iyi bir başlangıç ypamadı.

100 bin seviyesini bir kaç kez denemesine rağmen geçemeyen borsa dün ve bugün gelen satışlarla 97 bin 373 seviyesine kadar geriledi.

Borsa beklentileri

Borsa ve piyasalar için kritik bir aya girmiş bulunuyoruz.

Yarın açıklanacak Eylül ayı enflasyon rakamı ile başlayan hareketlilik 12 Ekim'deki Pazap Davası ile sürecek ve 30 EKim'de başlayacak bilanço dönemi ile hareketlilik devam edecek.

Ekim ayında yurtdışında ABD ile Çin arasında devam eden ticaret savaşına ilişkin gelişmeler Global piyasaların ana gündemi olacak. Fed tutanakları ve Fed üyelerinden gelecek açıklamalar da piyasalar için önemli olacak.

ABD’nin fitilini ateşlediği ticaret savaşlarının önümüzdeki dönemde devam edeceğine işaret ediyor. Fed tutanakları ve Fed üyelerinden gelecek açıklamalar da piyasalar için önemli olmaya devam edecek.

Borsa İstanbul için beklentiler ise aracı kurum raporlarında yer alan analizlere göre 95 bin ve 107 bin arasında bir dalgalanmaya işaret ederken Papaz Davası'nın yakından takip edilmesi ve sonuçlarına göre verilen aralığın borsa için daha da açılmasına beklenebilir.

Borsa İstanbul'da 2018 yılı 3.çeyrek bilançolarının bu ay sonunda açıklanmaya başlanacağını göz önüne alırsak borsa endeksinden çok hisse bazlı hareketleri izleyebiliriz.

Döviz açık pozisyonu olan şirket hisselerinde bu açık pozisyon bilançolara negatif bir etki yapacakken , döviz artısı olan şirket hisselerinde ise pozitif bilançolar beklenebilir.

Aracı Kurum Hisse Önerileri

Şeker Yatırım

Kardemir D,Pegasus,Yapıkredi Bnakası,TOFAŞ ve Akbank

Kaynak link: https://www.sekeryatirim.com.tr/Arastirma/ArastirmaRaporDosya/49932/sky-aylikbulten-ekim-2018-002-.pdf

Osmanlı Yatırım

ASELS, PGSUS ve YKBNK

Kaynak link:
https://www.borsadirekt.com/uploads/documents/ayl%C4%B1k_bakis_ekim2018.pdf

Gedik Yatırım

Aselsan,Deva,ENKA,Turkcell,THYAO

Kaynak link:https://gedik-cdn.foreks.com/yatirim/reports/files/000/002/820/original/TeknikAnalizBulteni_1.10.2018.pdf?1538374625

BORSAAJANS.COM
    ÖZEL HABER


BORSAAJANS.COM' UN YASAL UYARISI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.  Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir

Facebook'ta paylaş butonu
Print
  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR
LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku