Borsa Gündem

Doğuş Grubu 23 milyarlık borç için ne dedi ?

Doğuş Grubu basında çıkan haberler için açıklama yaptı.

Doğuş Grubu 23 milyarlık borç için ne dedi ?

7 Nisan 2018 14:32
-A

+A

DOĞUŞ GRUBU'NDAN AÇIKLAMA

Bugün Hürriyet gazetesinde yer alan bir haber , ekonomi basınında gündem oldu.

Daha önce Ülker Grubu tarafından bankalarla yapılan borç yapılandırmasını gündeme taşıyanlar bu sefer Doğuş Grubu'nu gündem yaptılar.

Her şirketin olduğu gibi büyük şirketlerin de ekonomik şartlara göre borç alması,borç ötelemesi,borç yapılandırması,borcun erken ödenmesi gibi hakları vardır.

Dövizin ,faizin ve dünya ekonomisinin gidişatına göre şirketlerin gayet doğal olan finansal araçları günün şartlarına göre kullanması olayını abartılı bir şekilde sunmak çok da doğru olmasa gerek.

Basında çıkan haberlere göre Doğuş Grubu'nun, bankalardan borç yapılandırması talebinde bulunduğu iddia edildi.

Doğuş Grubu son finansallarında bankalara 23.5 milyar liralık borcu bulunuyor. Dünkü dolar kuruna göre yaklaşık 5.8 milyar dolarlık bir borç söz konusu. Yine yayımlanan bilançoya göre Doğuş Holding geçen yıl 2.8 milyar lira zarar etti. 2016 yılı zararı ise 2.0 milyar lira idi. Holding, geçen yıl Garanti Bankası’ndaki hisselererini İspanyol ortağı BBVA’ya 3.3 milyar liraya satmıştı.

Bu tür haberlere istinaden Doğu Grubu bir basın açıklamasında bulundu.

İşte o basın açıklaması:

Türkiye'de değişimin öncüleri arasında yer alan Doğuş Grubu, sahip olduğu geniş hizmet, bilgi ve iş birliği ağını hedeflerine ulaşmak için en etkin şekilde kullanmakta ve Türkiye'ye yatırım yapmayı en birinci önceliği olarak görmektedir.

Değişen dünya dinamiklerine uyum süreçleri kapsamında doğal olarak tüm paydaşlarımız ile sürekli iletişim içerisindeyiz. Bu bağlamda bankalarla olan çalışmalarımız bugüne kadar olduğu gibi normal seyrinde devam etmekte, proje finansman ve sendikasyon kredileri alma ve kapatma faaliyetlerimiz de sürmektedir.

Doğuş Grubu'nun yeni vizyonu; Türkiye'nin bir dünya markası olma yolundaki gayretleri ve çalışmaları ile paralel şekilde devam edecektir. (Kaynak: https://www.dogusgrubu.com.tr/tr/garanti-bankasi-nin-yonetim-kurulu-baskani-degisti-2)
 

BORSAAJANS.COM' UN YASAL UYARISI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.  Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir

 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR
LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku