9 Aylık

2018/9 aylık (3. çeyrek) şirket bilanço tarihleri

Borsa İstanbul 2018/9 aylık (3. çeyrek) şirket bilanço açıklama tarihleri

2018/9 aylık (3. çeyrek) şirket bilanço tarihleri

1 Ekim 2018 20:20
-A

+A

2018/3.ÇEYREK BİLANÇO TARİHLERİ

Borsa İstanbul'da bilanço heyecanı başlıyor.

Borsa İstambul'da işlem gören şirketler 3'er aylık periyotlarla bilançolarını açıklıyorlar.

Her sene 4 kez bilanço açıklayan şirketler ilk bilançoları yani 3 aylıklar veya 1.çeyrek bilançolarını Ocak-Şubat-Mart dönemini kapsıyor.

İlk çeyrek bilançolar genellikle Nisan sonu Mayıs başı başlıyor.

2.çeyrek bilançolar ise Nisan-Mayıs-Haziran dönemini kapsıyor.6 aylık bilançolar ise Temmuz sonu Ağustos başında açıklanıyor.

3.çeyrek bilançolar ise Temmuz-Ağustos-Eylül dönemini kapsıyor.9 aylık bilançolar ise Ekim sonu ve Kasım ortasına kadar açıklanıyor.

4.çeyrek bilançolar ise Ekim-Kasım-Aralık dönemini kapsıyor.Bilançolar içerisinde en önemli bilançolar kuşkusuz 12 aylık bilançolardır.

12 aylık bilançolar ise Mart ayı içerisinde açıklanıyor.

Yukarıdaki bilgilerden de görüldüğü gibi 9 aylık yani 3.çeyrek bilançolar Ekim ayının son günleri olan 30 Ekim tarihlerinde başlayıp 9 Kasım tarihlerine kadar devam edebiliyor.

2018 yılı 9 aylık bilançoları için resmi bir açıklama gelmedi ama tahminen yukardaki tarihlerde bilançolar açıklanacak.

Şirketlerin 3.çeyrek son tarihleri; Konsolide olmayan: 30 Ekim, Konsolide: 9 Kasım Bankalar (Konsolide/Konsolide olmayan) 19 KasımBORSAAJANS.COM
    ÖZEL HABER


BORSAAJANS.COM' UN YASAL UYARISI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.  Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir

Facebook'ta paylaş butonu
Print
  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR
LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku